گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
روابط اقتصادي دوجانبه

کشور کنیا هاب منطقه‌ای شرق قاره آفریقا است به طوری که ارسال کالا به این کشور، ارسال کالا به کشورهای مختلف شرق افریقا را به دنبال دارد. این کشور چشم‌انداز 30 ساله‌ای را برای خود ترسیم کرده است که براساس آن به سرمایه‌گذاری خارجی بیش از پیش توجه شده است و این مسئله فرصت خوبی را در اختیار سرمایه‌گذاران ایران قرار می‌دهد. سالانه یک و نیم میلیون نفر از کنیا به صورت توریستی بازدید می‌کنند و زمینه خوبی در حوزه گردشگری می‌توان میان این کشور با ایران ایجاد کرد.

کنیا کشوری وارداتی است و از امنیت بالایی برخوردار است بنابراین اگر تجار ایرانی تمایل دارند کار با قاره افریقا را آغاز کنند این کشور فرصت‌های بی‌شماری پیش روی آنان قرار خواهد داد.

افزایش بیش از 300 درصدی صادرات کالاهای ایرانی به کنیا  در سال 2017

بر اساس آمار منتشر شده گمرگ کشورمان میزان صادرات غیر نفتی ایران به کنیا در سال 2017، 138 میلیون دلار بوده که معادل 365 درصد کل صادرات ایران در سال 2016 (39.8 میلیون دلار) می باشد و از رشد بی سابقه ای برخوردار گشته است. کنیا در سال 2017 همواره جزو پانزده کشور نخست مقصد صادراتی ایران قرار داشته است. طبق آمار منتشر شده گمرگ ایران میزان تجارت دو کشور در سال 2017 میلادی بیش از 143 میلیون دلار بوده که تراز تجاری 132.1 میلیون دلار به نفع کشورمان است.

میزان افزایش صادرات کشورمان به کنیا از لحاظ وزنی نیز در سال 2017 بیش از 205 هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی (139 هزار تن) افزایش داشته است. قیر، ال پی جی، روغن صنعتی، موم و پارافین، وازلین دارویی، ورقه­های فولاد، فرش و انواع کفپوش، لوله و شیرآلات، کاشی و سرامیک، لوازم خانگی و مواد غذایی مهمترین کالای صادراتی ایران به کنیا است. علاوه بر این طی دو سال اخیر بیش از یکصد میلیون دلار پروژه‌های خدمات فنی مهندسی توسط شرکت‌های ایرانی به انجام رسیده و در حال حاضر نیز مراحل مذاکره و انعقاد قرارداد تعداد دیگری پروژه‌های احداث سد و نیروگاه برق آبی، خطوط انتقال سوخت و... در جریان است.

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران