گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
کنفرانس مسکن و توسعه پایدار شهری (هبیتات 3)

کنفرانس مسکن و توسعه پایدار شهری(هبیتات3)

کنفرانس جهانی هبیتات سوم

     هبیتات سوم، سومین کنفرانس سازمان ملل درزمینه مسکن و توسعه پایدار شهری می باشد که قرار است در سال 2016 به عنوان اولین کنفرانس جهانی سازمان ملل بعد از آغاز اجرای دستور کار توسعه ­ی پس از 2015 یا هدف های توسعه پایدار برگزار گردد.  این کنفرانس موقعیتی برای شکل دادن به اجرای اهادف­ جدید، و طرح­ ریزی برای راه­ های جدید رو به جلو برای پاسخ به چالش ­های شهری ­شدن خواهد بود.

این کنفرانس “دستور کار جدید شهری” برای قرن بیست ­و یکم، که در آن بایستی پویایی همیشه در حال تغییر تمدن انسان ها را به رسمیت بشناسد، ارائه خواهد کرد. این “دستور کار جدید شهری” بر روی سیاست ­ها و راهبردهایی تمرکز خواهد کرد که بتواند به طور موثر قدرت و نیروی پشتیبان شهری­ شدن را برای ساختن فضاهای شهری پایدارتر و عادلانه ­تر مهار کند. این کنفرانس دستور کار توسعه را شکل می ­دهد و بر همه بازیگران شهری اثر می­گذارد.

از آنجایی که کنفرانس جهانی هبیتات سوم یک کنفرانس سازمان ملل خواهد بود، “دستور کار جدید شهری” باید به تصویب اعضای سازمان ملل متحد برسد. این کنفرانس از این جهت که بخش گسترده ­ای از بازیگران شهری شامل مسئولین منطقه ای، جامعه مدنی، بخش خصوصی، مؤسسات علمی و حرفه­ ای و کلیه­ ی گروه­ های مرتبط علاقمند برای مرور سیاست­ های شهری و مسکن که آینده­ ی شهرها را تحت تاثیر قرار می­ دهد، منحصربه ­فرد است.

به عنوان یک شریک طرفدار این سازوکار برای هبیتات سوم، کمپین جهانی شهر به مؤسسات غیرسازمان ­ملل فرصت بحث، همکاری و آماده سازی برای کنفرانس، برای ورود با یک صدای قوی و واحد را می ­دهد. این کمپین برای اطمینان از اینکه صدای همه­ ی جامعه در هنگام تصمیم­ گیری برای این دستور کار اساسی شنیده می­شود با بازیگران مربوطه همکاری می­کند.

این کمپین همچنین با دولت­ ها، برای تشویق آن­ها برای راه اندازی کمپین­ه شهری ملی خود (که به وسیله آن می­ توانند مشاوره با جامعه مدنی و مقامات محلی برای ایجاد پست­ های ملی قبل از کنفرانس جهانی هبیتات سوم را اجرا کنند) همکاری می­کند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران