گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
هبیتات در ایران

هبیتات در ایران

دفتر هبیتات در ایران در سال 1388 با تمرکز بر موضوع کاهش آثار خطرات و بلایای طبیعی و بر اساس موافقت نامه ای بین برنامه اسکان بشر ملل متحد و دولت جمهوری اسلامی ایران تاسیس گردید. از ابتدای سال جاری فعالیت های دفتر به سمتی فراتر از حوزه کاهش آثار خطرات بلایای طبیعی هدایت شده و پرداختن به همه حوزه های کاری و برنامه های هبیتات در جهت پاسخگویی مناسب به مشکلات و چالش های اسکان بشر و توسعه شهری پایدار، در دستور کار قرار گرفت.

کمیته ملی اسکان بشر
دبیرخانه کمیته ملی اسکان بشر به عنوان مرجع ملی برنامه اسکان بشر ملل متحد در جمهوری اسلامی منصوب شده و پیگیری اجرای موثر دستور کار اسکان بشر در سطح ملی و در قالب سیاست های مسکن، سرپناه و توسعه پایدار شهری را برعهده دارد. مسئولیت نظارت و هدایت این مرجع ملی را وزارت راه وشهرسازی عهده دار است و دبیر کمیته ملی اسکان بشر، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن است. وظایف اصلی این کمیته شامل اشاعه دستور کار اسکان بشر، تدوین گزارش های ملی و انجام هماهنگی های بین دستگاهی در بخش دولتی، خصوصی و غیردولتی است.

در حال حاضر دفتر تهران هبیتات و کمیتۀ ملی اسکان بشر در حال تدوین برنامۀ  همکاری مناسبی که مطابق با اولویت های دولت در حیطۀ اسکان بشر و توسعۀ شهری باشد را در دست دارند. توجه خاص به سیاست ها و برنامه های کلان بخش مسکن، برنامه ریزی شهری، گسترش همکاری های فنی دوجانبه و توجه خاص به خطرات زلزله از مهمترین برنامه های این دفتر هستند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران