گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
دریایی 1

بندر مومباسا بارانداز کسب و کار شرق آفریقا است. واردات به این بندر مانند سوخت و کالاهای مصرفی برای کنیا  و کشورهای اطراف آن است. بندر مومباسا بزرگترین مرکز اقتصاد منطقه شرق آفریقا و همسایگان محصور در خشکی آن به حساب می آید. همچنین محل صادرات محصولاتی از قبیل چای و قهوه برای کنیا است.

کنیا بخشی از پایانه جدید کانتینری خود را در بندر مومباسا افتتاح کرده است. این کشور انتظار دارد با راهاندازی کامل این پایانه ظرفیت حمل محمولههای بزرگترین بندر این کشور 50 درصد افزایش یابد. ساخت این پایانه که با هزینه 30 میلیارد شیلینگ (296 میلیون دلار) انجام شده است در ماه مارس 2012 آغاز شد و در فوریه 2016 به پایان رسید. این پایانه دروازه ای برای شرق و مرکز آفریقا است و می تواند ضمن واردات سوخت و کالاهای مصرفی، صادرات چای و قهوه از کشورهای محصور شده در خشکی نظیر اوگاندا و رواندا را نیز تسهیل کند.

پایانه کانتینری جدید کنیا میتواند 550 هزار TEU را در سال جابجا کند و ظرفیت بندر مومباسا را از مقدار 1.5 میلیون TEU کنونی به 1.6 میلیون TEU افزایش دهد. هنری روتیچ، وزیر اقتصاد کنیا گفته است: انتظار می رود ظرف پنج سال آینده و پس از تکمیل فاز دوم این پایانه، ظرفیت بندر به 2.5 میلیون TEU رسانیده شود.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران